Fıtık Tedavisinde Çalışma Prensiplerimiz

Fıtık Merkezi olarak çalışma prensiplerimizin ilk başında insan hakları ve hasta hakları vardır. Hastalar arasında din dil ırk ve sosyal sınıf ayrımı yapmadan herkese eşit ve standart hizmet veririz. Fıtık hastanın sosyal güvencesi veya ekonomik durumuna göre farklı kalitede malzeme hiç bir zaman kullanmayız. Bu nedenle göbek fıtığı için açık ve kapalı yönteme göre fiyatlarımız sabittir ve hastadan hastaya değişmez. Kesi yeri fıtıkları için kullanacağımız yamanın boyutu ve vida sayısına göre ameliyat öncesi kesin rakam hesaplayıp hastamıza bildiririz. İlave ödeme veya olumsuz bir sürpriz ile karşılaşmazsınız.

İkinci prensibimiz kanıta dayalı modern tıp uygulamalarından hiç bir zaman ayrılmadan dünyada yapılmakta olan kabul görmüş tedavileri uygularız. Açık ameliyatta onlay, kapalı ameliyatta inlay yerleştirdiğimiz yamalar kullanırız.

Her hastamızı kendi yakınımız gibi görür, kendimize yapılmasını istemeyeceğimiz hiç bir tıbbi uygulamayı hastalarımıza teklif etmeyiz, yapmayız. Her yıl fıtık konusunda ulusal ve uluslararası kongre ve bell, başlı toplantıları takip ederiz, buradaki yenilik ve gelişmeleri izleriz. Başarısı kanıtlanmış güvenli teknik veya malzemeyi ülkemizde uygulamada öncü olmak isteriz: örneğin balonlu yama uygulaması gibi.Eşit, standart ve kanıta dayalı hizmet anlayışımızı şu şekilde somutlaştırabiliriz:

001Hastalarımızla kasık fıtığı ve kasık fıtığı ameliyatı ile alakalı her zaman en detaylı bilgileri paylaşırız. Hastamızın soru sormasını cesaretlendiririz. Hastaların sorularına sabırla ve keyifle cevap veririz. Kasık fıtığı için alternatif ameliyat veya anestezi yolları varsa bunları da hastaya fayda ve riskleri ile beraber anlatır, karar vermesinde yardımcı oluruz.

002Kasık fıtığı ameliyatlarında -bazı acil ameliyatlar dışında- her zaman yama kullanırız. Yama ile yapılan ameliyatların insanın kendi dokusu ile yapılan onarımlardan daha üstün ve dayanıklı olduğuna inanıyoruz. Günümüzde kullandığımız kaliteli yamaların bugüne kadar hiç reaksiyon yaptığını ve hastamıza zarar verdiğini görmedik.

003Her zaman dünyadaki en iyi malzemeleri kullanırız. Özellikle ömür boyu hastanın içinde kalacak yama ve vidaların ABD menşeli markalardan seçeriz. Hiç bir zaman uzak doğu veya yerli üretim yama kullanmayız.

004Her zaman hastamıza ameliyat raporu veririz. Bu ameliyat raporunda hastamızın fıtığının tipi, yapılan ameliyat şekli, kullanılan yamanın cinsi, yamanın konduğu katman ve yamanın buraya nasıl tutturulduğu belirtilmiştir. Her fıtık ameliyatı raporumuzda, kullanılan kalıcı tıbbi malzemenin etiketleri yapıştırılmıştır. Bu etiketlerde, yamanın veya vidaların markası, modeli, lot numarası, son kullanma tarihi gibi son derece değerli bilgiler vardır.

005Her zaman ameliyattan önce hastaya kesin bir fiyat veririz. Bu fiyat hastanın bu hastalıkla ilgili ameliyat sonrası 1 yıla kadar kontrolleri de dahil tüm giderlerini içerir. Hastaya söylenen rakam dışında ilave masraf hiç bir zaman çıkmaz.

006Hastalarımız için her zaman ulaşılabilir oluruz. Asistanım Merve AY ve ben mutlaka ameliyat ettiğimiz her hastaya telefon numaralarımızı veririz. İhtiyacınız olduğunda bizlere kolayca ulaşırsınız, başka hekimlere soru sormak danışmak durumunda kalmazsınız.

star


Kasık fıtıklarında HER ZAMAN yama kullanırız.

star


HER ZAMAN kaliteli markaların yamalarını kullanırız.

star


HER ZAMAN hastaya ameliyat raporu veririz.

star


HER ZAMAN ulaşılabilir oluruz.

star


Hasta hakları ve insan haklarını HER ZAMAN dikkate alırız.

star
HER ZAMAN kanıta dayalı modern tıp uygulamalarını takip ederiz.

star
Yeniden ikinci kez steril edilmiş yama HİÇ BİR ZAMAN kullanmayız.

star
Hastayla konuştuğumuz fiyat dışında HİÇ BİR ZAMAN ilave masraf çıkartmayız.

star
Kendimize yapılmasını istemediğimiz uygulamayı HİÇ BİR ZAMAN hastamıza yapmayız.

star
HİÇ BİR ZAMAN hastamızı yarı yolda bırakmayız.

 
Hastalarımız İçin